Wydarzyło się coś ważnego?

Szczury na Pradze Północ [FILM]

fot. Krzysztof Marczak

Szczury atakują warszawską Pragę północ, a szczególnie obecność gryzoni odczuwają mieszkańcy kamienicy przy  ulicy Ząbkowskiej 2. Mieszkańcy skarżą się na dużą liczbę szczurów, a te wchodzą tez do klatek schodowych i piwnic.

Na naszego maila info@radiokolor.pl napisali słuchacze z Pragi Północ w związku ze szczurami, które zadomowiły się w kamienicy przy Ząbkowskiej 2.

film Krzysztof Marczak

Od ubiegłego roku jest ogromny problem ze szczurami – alarmują nas mieszkańcy kamienicy przy ulicy Ząbkowskiej 2 w Warszawie. Otrzymaliśmy od nich filmy, na których widać między innymi zwierzęta wylegujące się na parapecie klatki schodowej na trzecim piętrze.

Wieczorami jest jeszcze gorzej, bo ogromne stada biegają po podwórku – powiedział nam Krzysztof Marczak, mieszkaniec kamienicy.

Mieszkańcy Ząbkowskiej 2 próbowali interweniować w tej sprawie, ale rezultatu – jak słyszymy – nie ma.

Rzecznik dzielnicy Mateusz Kędzierski przekazuje, że w styczniu była przeprowadzana dwukrotna deratyzacja oraz zostały zabetonowane otwory, przez które mogły się przemieszczać szczury. A także zapowiada kolejne działania.

Planowana jest kolejna deratyzacja, będzie dwuetapowa – mówi Mateusz Kędzierski, rzecznik dzielnicy.

Władze dzielnicy apelują do mieszkańców, aby nie wystawiali pokarmów na podwórkach i nie dokarmiali zwierząt, bo to również przyciąga szczury.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.