Sztuczne skóry – idealny zamiennik skóry naturalnej

fot. artykuł sponsorowany

Skaj — bo w ten sposób nazywamy tego typu materiały — cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swoją cenę, a także jest odporniejszy na zniszczenia od skóry naturalnej. Co więcej, na rynku pojawiają się firmy, które produkują skórę eko wyłącznie z roślin, co sprawia, że jest ona przyjazna dla środowiska i żadne istnienie nie cierpi w procesie jej powstawania. Jeżeli interesuje Cię tematyka sztucznych skór i pragniesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, to jesteś teraz w odpowiednim miejscu. Poniższy artykuł pozwoli Ci zapoznać się z tym, czym dokładnie jest sztuczna skóra, z czego się ją wykonuje, a także do wytwarzania jakich produktów jest ona powszechnie wykorzystywana.

Sztuczna skóra — co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, materiał ten ma jak najlepiej imitować skórę naturalną. W wielu przypadkach producent skaju doszedł już do takiego poziomu, że na pierwszy rzut oka jego wyrób stworzony z tworzyw syntetycznych, trudno jest odróżnić od prawdziwej skóry. Ekoskórę wytwarza się przy użyciu tkaniny poliestrowej oraz plastyfikowanego polichlorku winylu, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie faktury zbliżonej do tej, którą charakteryzuje się skóra zwierzęca naturalna. Równie ważne jest to, że skaj jest odporny na działanie wilgoci oraz jest zazwyczaj dużo lżejszy niż wyroby wykonane z prawdziwej skóry, co dla wielu osób ma w tym przypadku największe znaczenie.

Sztuczna skóra — materiał wysokiej jakości

Wbrew pozorom sztuczne skóry mimo tego, że charakteryzują się łatwiejszym procesem produkcji oraz zdecydowanie niższą ceną niż skóry naturalne, nie niszczą się bardzo szybko. Oczywiście zdarzają się przypadki wyrobów, w których materiał ulega degradacji po kilku użyciach, jednak na rynku dostępne są produkty wykonane ze skaju coraz lepszej jakości, które charakteryzują się właśnie trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dziś skaj zdobywa jeszcze większą popularność ze względu na wzrost świadomości konsumentów odnośnie zmian klimatycznych i cierpienia zwierząt, których skóry są wykorzystywane do produkcji odzieży i wielu innych przedmiotów.

Dostępna na rynku skóra syntetyczna stanowi więc świetną alternatywę dla wszystkich osób, którym podobają się wyroby z tego materiału w formie naturalnej, jednak nie chcą przykładać ręki do krzywdy niewinnych zwierząt i pragną żyć w zgodzie z naturą, jednocześnie chroniąc środowisko.

Do czego wykorzystywana jest skóra sztuczna?

Zastosowań skóry sztucznej jest naprawdę bardzo dużo. Można ją spotkać w zasadzie w każdym produkcie, w którym zazwyczaj mogła znaleźć się skóra naturalna, jednak z różnych względów została zastąpiona przez skaj.

W zasadzie najpopularniejszym wykorzystaniem skóry ekologicznej jest oczywiście odzież i galanteria. Szyje się z niej kurtki, spodnie, rękawiczki, a także różnego rodzaju akcesoria, m.in. plecaki, saszetki czy portfele. Czasem ze skóry sztucznej wykonuje się również obuwie, jednak nie jest to powszechnie spotykana praktyka.

Sztuczne skóry bardzo dużą popularnością cieszą się również wśród osób zajmujących się wytwarzaniem mebli tapicerowanych. Skaj jest wykorzystywany jako ich obicie, ponieważ jest tańszy niż skóra naturalna i bywa bardziej elastyczny, a z całą pewnością jest zdecydowanie łatwiejszy w obróbce. Skaj można również znaleźć na obiciach foteli samochodowych różnych marek.

Co bardzo istotne przy zakupie ekoskóry, należy wybrać dobrego dostawcę, czyli takiego, który cieszy się pozytywnymi opiniami swoich klientów i ma odpowiednią renomę. Produkty od takiego producenta skaju będą charakteryzowały się bardzo wysoką jakością wykonania, na czym przecież zależy każdej osobie, która zamawia tego typu produkty.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.