Komisja konkursowa uznała, że kandydatura Anny Rochowskiej w najwyższym stopniu spełnia kryteria określone w Uchwale nr 3 z dnia 22 grudnia 2022 r. Przedstawiona przez kandydatkę koncepcja programowa jest spójna, wielopoziomowa, interesująca i dobrze zaplanowana — czytamy w uzasadnieniu tej decyzji.
Anna Rochowska to pedagożka teatru, która pracuje w TR Warszawa od 1996 roku. Jest członkinią Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, kursu dla Pedagogów Teatru TiSZ/Anex organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury na Wydziale Zarządzania UW, doktorantką w IS PAN. Wykłada na Wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza. Na swoim koncie ma wiele projektów z zakresu pedagogiki teatru dla różnych grup odbiorców: dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i seniorów, jak również dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi.
W komisji konkursowej zasiadały następujące osoby: wiceprezydentka Warszawy, Aldona Machnowska-Góra, przewodnicząca komisji, Artur Jóźwik i Aneta Subda-Kamola z Biura Kultury, jako przedstawiciele m.st. Warszawy; Redbad Klynstra-Komarnicki i Andrzej Nowarski jako przedstawiciele Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ewa Pilawska – przedstawicielka Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów, Juliusz Krzysztof Szuster – przedstawiciel Związku Artystów Scen Polskich – Stowarzyszenie, Maria Maj – przedstawicielka TR Warszawa oraz Katarzyna Gawryś – przedstawicielka OZZ Inicjatywy Pracowniczej TR Warszawa.
TR Warszawa to instytucja artystyczna zarządzana przez miasto. Jej siedziba znajduje się przy ulicy Marszałkowskiej 8, a wkrótce artyści mają przenieść się do nowego miejsca przy placu Defilad.