Tramwaj do Dworca Zachodniego. Prace na Bitwy Warszawskiej 1920 r.

fot. C. Warś; UM Warszawa

14 listopada budowa linii tramwajowej do Dworca Zachodniego wchodzi w kolejny etap. Tym razem prace obejmą niemal całą długość nowej trasy. Oznacza to zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Rozpoczynają się roboty na drugim odcinku ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. – od Szczęśliwickiej do Grójeckiej. Kierowcy pojadą jedną jezdnią w obu kierunkach, po jednym pasie w każdą stronę.

W nocy z czwartku na piątek, z 14 na 15 listopada, zostaną wyznaczone objazdy; a w nocy z piątku na sobotę, z 15 na 16 listopada, zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Grójeckiej.

Szczegółowe informacje o zmianach znajdziecie na stronie Infoulice Warszawa.

Objazdy dla kierowców

Zalecane objazdy utrudnień na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. poprowadzą: Grójecką, Dickensa i Drawską do Alej Jerozolimskich lub Grójecką, Kopińską i Grzymały-Sokołowskiego.

Kierowcy jadący na Wolę i Bemowo będą kierowani przez plac Zawiszy Towarową do Wolskiej.

Można będzie również pojechać ulicami: Raszyńską, Żwirki i Wigury, Hynka do Łopuszańskiej.

Zwężenie Bitwy Warszawskiej 1920 r.

W piątek, 15 listopada, o 20:00 robotnicy wprowadzą zmiany, które potrwają do soboty, 16 listopada, do godziny 5:00. Pomiędzy Szczęśliwicką a Grójecką zostanie zamknięta jezdnia prowadząca w kierunku Banacha. Kierowcy pojadą drugą nitką, po jednym pasie w każdą stronę.

Zamknięty zostanie także wjazd w ulicę Białobrzeską od strony Opaczewskiej. Kierowcy nie wyjadą również na Bitwy Warszawskiej 1920 r. z ulicy Orzeszkowej – będzie na niej ruch dwukierunkowy i wyjazd na Opaczewską.

graf. Infoulice Warszawa

Zmiany w komunikacji miejskiej

Swoje trasy zmienią autobusy linii 157 i 521, z czego 157 pojedzie ulicą Szczęśliwicką, a na linii 521 (w stronę Szczęśliwic) autobusy skręcą w Opaczewską i Szczęśliwicką dojadą do pętli. W przeciwną stronę, do Falenicy, będą kursowały ulicą Szczęśliwicką, Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Grójecką.

Ze szczegółami zmian i rozkładami jazdy można zapoznać się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.