Wydarzyło się coś ważnego?

Tydzień godnego porodu. Gdzie rodzić?

Fot. Fundacja Rodzić po Ludzku

Trwa tydzień godnego porodu zainicjowany przez Fundacje Rodzić po Ludzku. Ma on propagować wiedze o porodzie, wskazywać drogę przyszłym rodzicom, czy odpowiedzieć na wiele pytań.

Tydzień godnego porodu to cykliczna impreza, która odbywa się co roku w trzecim tygodniu maja. W tym roku, jeszcze do niedzieli przyszli rodzice mogą dowiedzieć się o porodzie wszystkiego na wydarzeniach organizowanych przez fundację Rodzic po ludzku.

Dowiedzieć się można jak hormony mogą ułatwiać wejście w poród, macierzyństwo, rodzicielstwo – mów Margo Sikora-Borecka z Fundacji Rodzić po Ludzku.

To jednak nie wszystko, ponieważ dodatkowe wydarzenia organizują osoby i placówki, które dołączyły do akcji.

Osoby i placówki, które zaangażowały się w organizacje, zrobiły dużo wydarzeń towarzyszących, warsztaty, wykłady itp. – dodaje Margo Sikora-Borecka.

Czym jest godny poród?

To poród, który kobieta przeszła m.in. z dobrą opieką -komentuje przedstawicielka Fundacji Rodzić po Ludzku.

Gdzie rodzić?

Na portalu gdzierodzic.info jest cały spis porodówek w Polsce. Można na stronie internetowej przeczytać informacje od szpitali, każdy z nich opisuje siebie. Dodatkowo w portalu jest ankieta głos matek, wypełniana anonimowo przez kobiety, które były w poszczególnych placówkach i można sprawdzić jak ta placówka jest oceniana.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.