Na ulicy Drzymały, przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 381 im. K.K. Baczyńskiego, dzięki decyzji rodziców obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów w godzinach 7:30-8:30. Początkowo takie rozwiązanie miało obowiązywać do końca października, jednak ZDM po rozmowach z Radą Rodziców postanowił wprowadzić je na stałe. Ponadto ZDM wprowadził w tym miejscu także inne udogodnienia. Została poprawiona widoczność na skrzyżowaniu ul. Drzymały i ul. Kompanii AK „Kordian”, a dodatkowo szkoła wyznaczyła osobę do kierowania ruchem na przejściu przez to skrzyżowanie.
Z przeprowadzonej przez ZDM ankiety wynika, że rodzice w zdecydowaniej większość poparli wprowadzenie „szkolnej ulicy”. Aż 82% z nich było za.
Wykonaliśmy także pomiary jakości powietrza i zestawiliśmy je z pomiarami ruchu przed i po wprowadzeniu zmian. Wynika z nich, że dzięki „szkolnej ulicy” stężenie dwutlenku azotu w godzinie szczytu porannego utrzymywało się na niższych, a niekiedy nawet znacznie niższych poziomach, wahając się od 24 do ponad 45% w stosunku do okresu sprzed wprowadzenia zakazu ruchu na ul. Drzymały. To bardzo dobra informacja – dzięki temu uczniowie są mniej narażeni na wdychanie tego toksycznego gazu. Dwutlenek azotu podrażnia między innymi układ oddechowy i może wpłynąć na rozwój groźnych chorób płuc i układu sercowo-naczyniowego — czytamy w komunikacie ZDM-u.
„Szkolna ulica” na Drzymały ma poprawić bezpieczeństwo uczniów, a także poprawić jakoś powietrza w okolicy szkoły. Podobne rozwiązania są wprowadzana na całym świecie, a w Warszawie funkcjonuje ono także na Ursynowie przy Szkole Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków oraz na Pradze-Południe przy Szkole Podstawowej nr 375 im. Orląt Lwowskich.