W niedzielę 19 kwietnia w Śródmieściu i na Muranowie odbędą się dwa duże zgromadzenia. Sprawdź listę zamkniętych ulic oraz zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów WTP.
W Śródmieściu odbędzie się Narodowy Marsz Życia oraz obchody 83. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim połączone z Marszem Pamięci. Policja zapowiada zamykanie ulic, a Warszawski Transport Publiczny wprowadza liczne objazdy dla kilkunastu linii autobusowych i tramwajowych.
Narodowy Marsz Życia: Trasa i godziny
Uczestnicy Narodowego Marszu Życia zbiorą się o godzinie 11:00 na Placu Zamkowym. Właściwy przemarsz rozpocznie się o 13:00 i przejdzie pętlą przez historyczne serce stolicy:
Trasa: Plac Zamkowy – Senatorska – Plac Teatralny – Wierzbowa – Plac Piłsudskiego – Królewska -Krakowskie Przedmieście – Plac Zamkowy.
Przewidywany czas zakończenia przemarszu to 15:30.
W związku z wydarzeniem na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii: 106, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 503 oraz 518.
W przypadku decyzji policji o zamknięciu przejazdu Trasą W-Z, zmiany dotkną również linie tramwajowe 4, 13, 20, 23, 26 oraz autobusy 160 i 190.
83. Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim i Marsz Pamięci
Równolegle na Muranowie odbędą się uroczystości upamiętniające bohaterów getta. Główne obchody zaplanowano na godzinę 12:00 przed pomnikiem Bohaterów Getta.
Pół godziny później, około 12:30, wyruszy Marsz Pamięci, który przejdzie szlakiem martyrologii:
Trasa: Zamenhofa – Dubois – Stawki (do Pomnika Umschlagplatz).
Przewidywany czas zakończenia przemarszu to 15:00.
Kierowcy i pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie ul. Anielewicza i Stawek. Możliwe są zmiany w kursowaniu tramwajów linii 16 oraz autobusów linii 157.


