Niemal 15 tysięcy osób wystartowało w dzisiejszym Półmaratonie Warszawskim. Kibiców na trasie biegu nie brakowało, wręcz przeciwnie – cały czas dopingowali zawodników. Do mety najszybciej dotarł Marokańczyk Soufian Bouquantar z wynikiem 1:02.24. Pierwsi Polacy wśród mężczyzn i kobiet zajęli czwarte miejsca.
19. Półmaraton Warszawski wystartował dzisiaj z Mostu Poniatowskiego o godzinie 11.00. Pierwsi zawodnicy przekraczali linię mety przy PGE Narodowym tuż po 12.00. Zmęczeni ponad 21-kilometrowym dystansem, nie kryli swojej radości z dobrej atmosfery i dopingu kibiców, którymi była otoczona trasa biegu. Nie mamy się czego wstydzić – mówił jeden z uczestników półmaratonu, Bartek Olszewski znany jako Warszawski Biegacz.
Wysoka frekwencja
W 116 123. Półmaratonie Warszawskim wystartowało ponad 14 tysięcy biegaczy. Na całej trasie biegu, zawodnicy mogli liczyć na stały doping ze strony kibiców. Dużo osób przybyło także do miasteczka półmaratonu, zlokalizowanego tuż obok mety, na błoniach PGE Narodowego. Prezes Fundacji Maraton Warszawski, Marek Tronina przyznał, że takie imprezy biegowe nie tylko promują aktywność fizyczną, ale także zbliżają ludzi.
Kibice na całej trasie
Zawodnicy zauważyli przede wszystkim obecność wielu osób wzdłuż trasy biegu. Biegacze mogli liczyć na słowa wsparcia, które podbudowywały i motywowały do dalszej walki o dobry wynik. Doping ze strony kibiców doceniła także najszybsza Polka 116 123. Półmaratonu Warszawskiego, Sabina Jarząbek.
Promocja Polski na arenie międzynarodowej
Z roku na rok, coraz więcej zagranicznych zawodników bierze udział w polskich imprezach biegowych. Organizatorzy takich biegów stają na wysokości zadania, aby jak najlepiej zaprezentować nasz kraj. Miejsca na podium 116 123. Półmaratonu Warszawskiego, zarówno wśród mężczyzn i kobiet zajęli obcokrajowcy. O znaczeniu polskich imprez biegowych mówił także Prezes Fundacji Maraton Warszawski, Marek Tronina.
Ważną częścią całego wydarzenia była jego nazwa – 116 123. Półmaraton Warszawski. Nawiązuje do numeru telefonu zaufania dla osób dorosłych w kryzysie zdrowia psychicznego. Jej celem było zwrócenie uwagi na problem, z jakim wiele osób mierzy się na co dzień. Nawołuje także do proszenia o pomoc.