W najbliższą sobotę, 13 grudnia, ulicami Warszawy przejedzie 63. Rajd Barbórka. Ryk silników usłyszymy na Bemowie, Tarchominie i na Karowej. Wiąże się to jednak ze sporymi zmianami w organizacji ruchu. Jakich utrudnień należy się spodziewać?
Rajd Barbórka to symboliczne zakończenie sezonu sportów motorowych w Polsce. Choć widowisko jest ekscytujące, kierowcy poruszający się po centrum muszą przygotować się na utrudnienia. Służby drogowe zaczynają prace montażowe jeszcze przed weekendem.
Utrudnienia na Powiślu. Montaż trybun i zamknięta Karowa
Na Powiślu rozegrane zostanie słynne Kryterium Asów. Przygotowania ruszają w nocy ze środy na czwartek (10/11 grudnia). Wtedy to drogowcy zamkną wlot ulicy Furmańskiej przy skrzyżowaniu z Karową, aby ustawić trybuny dla kibiców. Przejazd w tym miejscu zostanie przywrócony dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 grudnia).
mówi Monika Beuth, rzeczniczka warszawskiego ratusza.
Kumulacja zmian nastąpi w dniu rajdu, czyli w sobotę, 13 grudnia. Całkowicie zamknięte dla ruchu będą ulice Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do ulicy Dobrej), Furmańska, Browarna (od Karowej do Leszczyńskiej) i krótki odcinek Wiślanej przed skrzyżowaniem z Browarną.
Z ulicy Dobrej w ulicę Mariensztat wjadą tylko osoby z identyfikatorem TK, mieszkańcy, taksówki i służby. Dojazd do posesji przy Radnej i Lipowej będzie możliwy ulicą Browarną od strony Leszczyńskiej.

Na Powiślu pojawią się znaki zakazu zatrzymywania się z tabliczką o odholowaniu pojazdu na koszt właściciela. Zakaz parkowania w sobotę 13 grudnia będzie obowiązywał na ulicach:
- Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do Dobrej),
- Furmańska,
- Browarna (od Karowej do Lipowej),
- Wiślana,
- Gęsta.
Rajd to nie tylko Karowa. Kierowcy będą rywalizować także w Modlinie, na terenie Polfy Tarchomin oraz na Autodromie Bemowo. W związku z tym w piątek i sobotę (12-13 grudnia) zamknięta będzie droga wewnętrzna prowadząca do Automobilklubu Polski na Bemowie. Na parkingu przed Autodromem również nie zaparkujemy.
Zmiany w komunikacji miejskiej
Pasażerowie linii 127 muszą liczyć się ze zmianą trasy w sobotę. Autobusy ominą ulicę Browarną – pojadą prosto ulicą Dobrą do pętli Mariensztat. Powrót również odbędzie się ulicą Dobrą, a następnie Nowym Zjazdem i Wybrzeżem Kościuszkowskim.


