Warszawa otwiera boiska szkolne po lekcjach i w weekendy. Sprawdź, gdzie jest najbliższe

fot. um.warszawa.pl

Miasto otwiera szkolne boiska po lekcjach i w weekend w ramach programu „Sportowo blisko domu”. To nowość, gdyż kiedyś były one udostępniane jedynie podczas wakacji. Obecnie w stolicy jest 1512 takich obiektów, z czego każdy korzystać może z 1214. Miasto wspiera szkoły m.in. przez zapewnienie ubezpieczenia mienia i obsługi obiektów w innych godzinach niż lekcyjne. W ramach tej samej akcji powstało też 12 stref rekreacji blisko domu, do tego 20 kolejnych jest w budowie. Mają one zostać ukończone w tym roku. 

Serce rośnie, kiedy widzi się szkolne boiska tętniące życiem przez cały weekend i w każde popołudnie. Najprzyjemniej patrzeć na maluchy, które przychodzą tam z rodzicami. Wiem, że te dzieci będą w dorosłości pełne zdrowia i energii, bo wychowują się w sportowych, aktywnych rodzinach – mówi Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

Listę wszystkich miejskich obiektów sportowych, które są udostępniane mieszkańcom można znaleźć na tej stronie. Można znaleźć je według dzielnic albo po adresie. Można też szukać obiektu konkretnego typu – oprócz standardowych boisk do piłki nożnej czy koszykówki można wyszukiwać np. siłownie zewnętrzne, skateparki, stoły ping-pongowe albo boiska do badmintona. Co najważniejsze w aplikacji można znaleźć godziny, w których każde z boisk jest udostępniane mieszkańcom (szkoły wynajmują boiska np. stowarzyszeniom albo klubom sportowym – i wtedy nie są one dostępne dla osób indywidualnych). Boiska są otwarte nie dłużej niż do zmroku.

Gdzie dzieci z blokowisk mają spędzać wolny czas, jeśli nie na szkolnych boiskach? Często przychodzą z rodzicami i cała rodzina spędza wtedy czas na świeżym powietrzu – pyta Elżbieta Rutkowska, dyrektorka szkoły podstawowej numer 336 na Ursynowie.

Bywa, że coś się zniszczy, ławki są pouszkadzane albo boisko do piłki ręcznej zadeptane przez młodych piłkarzy w korkach. Ale dzięki temu, że otwieramy boiska dla mieszkańców, łatwiej nam starać się o dofinansowanie na remonty i modernizację. Użytkownikiem boisk nie powinna być tylko szkoła, ale cała lokalna społeczność – dodaje.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.