Weekend pełen atrakcji. Oto kulturowo-sportowy program atrakcji w mieście

fot. Pałac Kultury i Nauki Warszawa

fot. Pałac Kultury i Nauki Warszawa

Nadchodzący weekend w Warszawie zapowiada się pełen atrakcji dla rodzin, dzieci i dorosłych. Od 21 do 23 listopada dla wszystkich chętnych przygotowano liczne wydarzenia sportowe i kulturowe. Co robić w ten weekend? Sprawdź bogatą ofertę wydarzeń.

Kreatywne warsztaty i zajęcia dla dzieci i rodzin

Na Bemowie najmłodsi wezmą udział w warsztatach „Stwórz swój własny lampion” w Spotykalni – Bibliotece Sąsiedzkiej. Dzieci w wieku 5–10 lat będą mogły tworzyć własne lampiony przy użyciu farb, wyklejek i ozdób. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.

Na Białołęce odbędą się rodzinne spektakle i warsztaty plastyczne „Przygody małego zoo”, wprowadzające dzieci w świat teatru i ekologii. Podczas zajęć poznają zwierzęta i nauczą się, jak dbać o środowisko. Zapisy przyjmowane są na miejscu.

W Wilanowie dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w zajęciach Wilanowskiego Instytutu Muzycznego, obejmujących wykłady, laboratorium muzyczne i sesję posterową, które pozwalają poznać proces powstawania dzieła muzycznego. Wstęp wolny, zapisy obowiązują online lub w placówkach CK Wilanów.

Muzyka klasyczna i nowoczesna

We Włochach pianistka Lena Ledoff zaprezentuje „Chopin+”, nowoczesną interpretację utworów Fryderyka Chopina. Bilety dostępne online i w biurze Okęckiej Sali Widowiskowej.

Ursus zaprasza na koncert „HARP COVER” Michała Zatora, podczas którego harfa zabrzmi w niecodziennych aranżacjach – wstęp wolny.

Na Bielanach odbędzie się rodzinne wydarzenie „Rozśpiewane Smyki w świecie Muzyki” z premierowym wykonaniem piosenki o jelonku. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

W ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej zespół Mauris Ensemble wystąpi w Bielańskim Ośrodku Kultury w koncercie „Dźwięki światła i cienia”, wykonując utwory klasyczne i współczesne. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Sport i rekreacja

OSiR Wawer świętuje 15. urodziny, oferując m.in. malowanie buziek, loterię fantową, tatuaże brokatowe, przejażdżki karuzelą oraz maraton fitness z zajęciami Zdrowy kręgosłup, Joga i Salsation. Obowiązuje rezerwacja miejsc.

Ursynów organizuje Amatorskie Mistrzostwa w Badmintonie w ZOS Hawajska – udział bezpłatny, każdy może wystartować w maksymalnie dwóch kategoriach.

Siatkarskie Gran Derby Stolicy odbędzie się 22 listopada w hali przy ul. Dereniowej 48, gdzie zmierzą się drużyny Metro Family Warszawa vs MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Wstęp wolny.

Ochota zaprasza na III Otwarte Mistrzostwa Juniorów w Darcie w Centrum Bilardowym Złota Bila. Obowiązują zapisy.

Na Pradze-Północ rozegrany zostanie Praski Turniej Szachowy w SP nr 127 – trzy grupy turniejowe: A – open FIDE, B – bez ograniczeń wiekowych, C – do lat 12. Zapisy do wyczerpania miejsc.

Teatr, kultura i spotkania dla niepełnosprawnych

Na Ursynowie trwa XXIII Ogólnopolski Przegląd Teatrów Niesfornych „Galimatias Ursynowski”, którego finałem będzie spektakl „Historia Jakuba” – wstęp wolny.

W Wawrze odbędzie się V edycja wydarzenia „Scena bez barier”, prezentująca twórczość osób z niepełnosprawnościami. Program obejmuje warsztaty stolarskie, wystawy, prezentacje artystyczne oraz finałową potańcówkę. Wstęp wolny.

Przygotowanie na sytuacje kryzysowe

Centrum Łowicka na Mokotowie zaprasza na szkolenie „Gotowi na wszystko”, poświęcone kompletowaniu plecaka awaryjnego i zasadom miejskiego survivalu. Uczestnicy poznają praktyczne metody przygotowania się do sytuacji kryzysowych oraz wyposażenia na 72 godziny.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty