Wielkie święto nauki w Warszawie

Wielkie święto nauki w Warszawie

To już 27. edycja Festiwalu Nauki w Warszawie – wydarzenia o charakterze popularnonaukowym, w którym udział wziąć może każdy zainteresowany tematyką wielu oferowanych w programie spotkań, lekcji, gier edukacyjnych czy wystaw. Hasło przewodnie tegorocznego festiwalu brzmi „Nauka to podróż w przyszłość”.

– Przed nami wielkie święto nauki, które potrwa do 29 września. Warszawa od lat współfinansuje Festiwal Nauki, bo wierzymy, że dostęp do wiedzy i solidna edukacja, to jedne z najważniejszych fundamentów demokratycznych i innowacyjnych społeczeństw – podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za miejską edukację. – W tegorocznym programie festiwalu zaplanowano ponad 350 wydarzeń, podczas których naukowcy z warszawskich uczelni wyższych, instytucji i ośrodków naukowych podzielą się swoją wiedzą, osiągnięciami i najnowszymi odkryciami. Każdy uczestnik i każda uczestniczka wydarzenia znajdzie coś dla siebie. Mnóstwo spotkań przygotowano również z myślą o dzieciach i młodzieży. Zapraszam na fascynującą przygodę ze wszystkimi dziedzinami nauk, w tym m.in: medycyną, sztuką, najnowszymi technologiami, historią czy filozofią – dodaje wiceprezydentka.

Program tegorocznego Festiwalu Nauki jest podzielony na 3 części: lekcje, spotkania oraz wystawy. Szczegółowy harmonogram wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej: festiwalnauki.edu.pl/program.

Część z wydarzeń festiwalowych odbywa się w miejscach, gdzie na co dzień pracują naukowcy w pracowniach, laboratoriach, salach seminaryjnych i doświadczalnych.

Na lekcje festiwalowe obowiązują zapisy poprzez stronę internetową Festiwalu Nauki, a przy wybranych spotkaniach widnieje informacja, pod jakim adresem można się zapisać (brak informacji o zapisach oznacza, że nie obowiązują).

Główne debaty i ważniejsze spotkania festiwalowe będą rejestrowane, a także udostępniane za pośrednictwem kanału YouTube Festiwalu.

W  czasie międzyfestiwalowym działa tzw. Kawiarnia Naukowa. Na stronie internetowej publikowane są informacje o spotkaniach upowszechniających naukę. Wydarzenia te mają formę stacjonarną, część z nich jest także transmitowana online, a ich zapis publikowany jest w internecie.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.