Wiosna w Warszawie zapowiada się wyjątkowo barwnie. Kwiaty sadzone są w parkach, pasach drogowych oraz donicach zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach. Zarząd Zieleni zwiększa powierzchnię przeznaczoną pod nasadzenia i ukwiecenia.
Wiosna kojarzy się z pięknymi, pachnącymi kwiatami. Zarząd Zieleni dba o to, aby było ich w stolicy jak najwięcej. Na terenach zarządzanych przez jednostkę zakwitnie prawie 6 milionów roślin cebulowych. Wśród nich znajdą się stokrotki, niezapominajki, irysy, psiząb oraz różne odmiany tulipanów i narcyzów, mówiła Radiu Kolor Karolina Kwiecień-Łukaszewska rzeczniczka Zarządu Zieleni.
Kwiaty pojawią się na rabatach bylinowych, w donicach i kwietnikach hybrydowych. Te ostatnie pozwalają na dosadzanie roślin sezonowych do wieloletnich bylin zimujących w gruncie, co sprawia, że kompozycje są mniej kosztowne i cały czas atrakcyjne. Podczas wiosennej wymiany ukwieceń, w miejsce kapust i wrzosów posadzone zostaną sezonowe rośliny wiosenne, a kilka miesięcy później rośliny letnie.

Byliny i krzewy zamiast betonu
Kwiaty sadzone są w parkach, pasach drogowych oraz w donicach zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach, aby oczy cieszyła zieleń, a nie szary beton, mówiła Karolina Kwiecień-Łukaszewska.
Od 2018 roku posadzono około 8 hektarów rabat bylinowych i ponad 98 hektarów krzewów.

Pole różane
Pierwszą rabatę różaną Zarząd Zieleni stworzył w 2023 roku o nazwie Mezalians, była to różanka pośród kwiatów bylinowych, a w 2024 roku kolejne — Pachnidło — wytwór hodowcy róż Łukasza Rojewskiego.
Pole różane ma być stale powiększane, opowiadała rzeczniczka Zarządu.
W przyszłych latach planowane są kolejne pola różane, dzięki czemu Warszawa zyska ogólnodostępną kolekcję róż, jakiej nie posiada żadne inne europejskie miasto.