1. Wypożyczenie samochodu – od czego zacząć?
2. Niezbędne formalności
3. Na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu auta, aby się nie rozczarować?
Wypożyczenie samochodu – od czego zacząć?
Wynajem aut osobowych nie jest skomplikowanym zadaniem, ale warto na początku poświęcić odrobinę czasu na przeanalizowanie ofert kilku firm i wybrać tę najkorzystniejszą dla nas. Całkowity koszt jaki poniesiemy będzie uzależniony między innymi od modelu samochodu czy choćby miejsca jego wynajmu. W kalkulację kosztów powinniśmy jeszcze doliczyć kwotę kaucji, które są wymagane w procesie najmu pojazdu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, gdzie i jakie auto chcemy wypożyczyć najlepiej jest zapoznać się z regulaminem wybranej przez nas wypożyczalni samochodów osobowych, aby nie zaskoczyły nas żadne kruczki prawne. Chcąc uniknąć wszelkich niepewności czy przykrych doświadczeń dobrze jest postawić na sprawdzoną firmę. Do jednej z nich zalicza się wypożyczalnia samochodów osobowych Dolcar, posiadająca szeroką gamę samochodów oraz korzystne oferty dostosowane do potrzeb swoich klientów.
Niezbędne formalności
Niepodważalnym warunkiem do wynajmu samochodu osobowego jest posiadanie prawa jazdy. Dodatkowo będziemy potrzebować ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Warto tutaj zaznaczyć, że w niektórych krajach polskie prawo jazdy nie jest respektowane. W tym przypadku niezbędne będzie wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy. Wypożyczalnie samochodów osobowych akceptują zarówno karty kredytowe jak i debetowe jako formę zapłaty – ważne jest jednak, aby na karcie widniało nazwisko osoby, która chce dany pojazd wynająć, ponieważ w wielu przypadkach jest to warunek wymagany przy procesie najmu auta.
Na co zwrócić uwagę przy wypożyczeniu auta, aby się nie rozczarować?
Najważniejsze – dokładnie przeczytaj umowę, którą podpisujesz. Dzięki temu będziesz świadomy jakimi kwotami może Cię obciążyć wypożyczalnia samochodów w razie ewentualnych uszkodzeń pojazdu. Sprawdź czy samochód posiada ważne ubezpieczenie i przegląd techniczny. Zweryfikuj poprawność wszystkich danych zawartych w umowie i koniecznie obejrzyj samochód zanim do niego wsiądziesz, a każde jego widoczne uszkodzenie wpisz w umowę – unikniesz w ten sposób nieprzyjemności przy oddawaniu samochodu.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY