Wydarzyło się coś ważnego?

„Zapach Oliwii” nowa książka Catherine Reiss

Catherine Reiss to pisarka, której wcześniejsze powieści cieszyły się dużym zainteresowaniem czytelników. Jej talent oraz umiejętność poruszania trudnych tematów sprawiły, że rozkochała w sobie czytelników.

Nowa książka „Zapach Oliwii” to powieść o charakterze thrillera New Adult, która opowiada historię bohaterki o imieniu Oliwia oraz jej siostry Eli. Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków, czy toksyczne relacje, co czyni ją niezwykle wartościową dla młodego czytelnika.

Kilka słów o książce:

Oliwia jest doskonała. Bystra, piękna, życzliwa. Posiada całą masę przyjaciół i cieszy się bezwarunkową miłością rodziców. Jest iskrą, która rozpala w sercach ludzi to, co najlepsze. Dlatego nikt nie rozumie, dlaczego zdecydowała się odejść. Sześć lat po tragicznych wydarzeniach Eli wraca do rodzinnego miasteczka na Mazurach. Pobyt w domu sprawia, że odżywają w niej obsesyjne wspomnienia dotyczące jej młodszej siostry. Aby poradzić sobie z traumą, Eli pod pseudonimem pisze książkę. Krótko po premierze, na światło dzienne wychodzą nowe okoliczności śmierci Oliwii — ktoś mógł prześladować nastolatkę. Rubinowe kwiaty, czarne motyle i nadzieja wplatają się w historię o rodzinie, miłości i odrodzeniu. Czy Eli zdoła odkryć prawdę, czy zatraci się w zapachu utraconych wspomnień?

Co wyróżnia tę książkę od innych z tego gatunku?

W Zapachu Oliwii Czytelnik nie znajdzie klasycznych rozdziałów, lecz podział na akty i sceny, jak w szekspirowskim dramacie. W powieści zastosowano innowacyjny labirynt czasowy, czyli trzy linie czasowe w dwóch narracjach, gdzie każda scena jest oznaczona datą, imieniem i nazwiskiem bohatera.

Książka do nabycia m.in. w sieci.

Nowy wolumen od Catherine Reiss poleca Radio Kolor.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.