Po dekadzie nieobecności powraca program skierowany do młodzieży. Ogólnopolski Przystanek „Przyszłość a Ty” wzmacnia asertywność wobec sięgania po narkotyki, przeciwdziała hejtowi, cyberprzemocy i wykluczeniom, i pozwala znaleźć swoją pasję. Innymi słowy – pomaga młodym osobom odnaleźć się w życiu.
Po 10 latach wraca ogólnopolski program „Przyszłość a Ty”. Adresatem programu PaT jest młodzież, zwłaszcza ta w wieku szkolnym, która najbardziej narażona jest na brak asertywności i popadanie w używki. Ostatni przystanek PaT miał miejsce właśnie w Warszawie.
Jego finał (jubileusz X-lecia PaT) miał miejsce na PGE Narodowym, wówczas obecnych było kilkanaście tysięcy przedstawicieli młodzieży z całej Polski.
Wczoraj Renata Kaznowska oficjalnie przekazała przechodnią statuetkę PaT burmistrzowi Szamotuł, w których znajdzie się tegoroczny przystanek.

XI Ogólnopolski Przystanek PaT odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia. Burmistrz miasta i gminy Szamotuły, Piotr Michalak, jest przekonany, że miasto zyska na pozytywnej energii młodzieży, która przybędzie na Przystanek.
Co oferuje PaT
Program „Przyszłość a Ty” ma wiele twarzy, ale jej najważniejszym obliczem jest edukowanie młodzieży. Oferuje m.in. rozmaite spotkania z mentorami oraz spektakl teatralny „Sekret”, który pokazuje młodzieży, że da się żyć i czerpać radość z codzienności bez używek.
W obecnych czasach młodzież mierzy się także z innymi, pozornie niegroźnymi uzależnieniami, dodał pierwszy z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, inspektor Sławomir Piekut.
PaT pomaga młodym ludziom odkryć w sobie pasję i zachęcić do jej rozwijania, co w efekcie pomaga prowadzić życie z dala od uzależnień. W programie możemy znaleźć warsztaty z wielu dziedzin, np. gotowania, muzyki, fotografii czy szeroko pojętej rozrywki.
Pełny program tegorocznego PaT-u znajdziecie na stronie policja.pl.