Wydarzyło się coś ważnego?

ZOM podsumowuje połowę roku. Czy ulice w stolicy są posprzątane?

fot. ZOM

Zakład Oczyszczania Miasta podsumowuje pierwsze pół roku czyszczenia ulic i chodników.

Zarząd dba o porządek na 1300 km stołecznych dróg i torowisk. Od początku roku ZOM posprzątał wszystkie jezdnie 20 razy, a torowiska 18 razy.

Sprzątanie ulic odbywa się regularnie. Mieszkańcy mogą sprawdzić kiedy zamiatarki/zmywarki pojawiają się na ich ulicach – mówi Magdalena Niedziałek z ZOMu.

Aby zadbać o porządek zakład wykorzystuje w sezonie letnim wodę z miejskich basenów.

ZOM na co dzień współpracuje z miejskimi ośrodkami sportu i rekreacji, w czasie wakacyjnych przerw technicznych woda z basenów nie trafia do kanalizacji, jest przepompowywana do służb oczyszczania, aby później można było jej użyć do czyszczenia ulic. Od kiedy współpraca została nawiązana, już ponad 9 mln litrów wody przepompowano do czyszczenia ulic.

fot. ZOM

Regularne oczyszczanie ulic jest niezbędnym elementem systemu utrzymania czystości w tak ogromnym mieście jakim jest stolica. Przekłada się bezpośrednio nie tylko na stan porządku, ale i komfort życia mieszkańców. Dzięki systematycznemu usuwaniu zanieczyszczeń z jezdni zwiększamy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Prace wykonywane są przy użyciu wody, przez co minimalizujemy unoszenie się pyłów, czyli wpływamy pozytywnie na zdrowie mieszkańców. A czyste ulice to również wysoki poziom estetyki przestrzeni publicznej, co doceniają także turyści, którzy licznie odwiedzają Warszawę – mówi Robert Szymański, p.o. dyrektora Zarządu Oczyszczania Miasta.

fot. ZOM

Według ostatniego badania Barometru Warszawskiego aż 97% warszawiaków uznaje czystość w mieście za ważną i bardzo ważną. Czystość w mieście dobrze i bardzo dobrze ocenia 84% ankietowanych.

Kiedy poszczególne ulice będą sprzątane można sprawdzić w kalendarzu sprzątania.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.