Zostało 48 godzin, żeby nagrać twoje 63 sekundy [KONKURS]

Muzeum Powstania Warszawskiego ogłosiło konkurs filmowy #63sekundy, kierowany do młodych ludzi w wieku od 15 do 22 lat. Ich zadaniem jest użyć filmowego języka, by opowiedzieć o istotnych, ale często niewidocznych dla oka sprawach życiowych.

Dyrektor Muzeum, Jan Ołdakowski, zaznacza, że tematyka filmów jest różnorodna, obejmując przeszłość, przyszłość, wartości oraz obawy i nadzieje. Uczestnicy mają pełną swobodę w wyborze techniki filmowej – od fabuły, przez animację, po grafikę.

Posłuchaj Dyrektora Muzeum Jana Ołdakowskiego ⬎

Z Dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego rozmawiała reporterka Radia Kolor, Anna Bielecka

Konkurs filmowy #63sekundy to nie tylko okazja do wyrażenia siebie poprzez film, ale także szansa na refleksję nad tym, co dla nas naprawdę istotne. 80 lat temu, rówieśnicy dzisiejszych młodych twórców, Powstańcy Warszawscy, walczyli o swoją wolność i przyszłość, dokonując niemożliwego, kierując się sercem, honorem, sumieniem i marzeniami. To ich działania kształtowały oblicze historii. Dla młodego pokolenia, zadając pytanie o to, co istotne, chodzi o odnalezienie tego, co nie jest widoczne na pierwszy rzut oka, ale nadaje sens ich życiu. To może być miłość, pasja, wartości czy pragnienie zmiany świata. Konkurs stwarza platformę do podzielenia się tym, co naprawdę ważne dla młodych ludzi, jakie są ich marzenia, cele, przekonania. Dzięki temu młodzi mają szansę nie tylko na wyrażenie swoich myśli i uczuć, ale także na przemyślenie, jaką drogą chcą podążać w życiu i jak chcą wpłynąć na świat wokół siebie. To wyjątkowa okazja, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co naprawdę ma znaczenie, co sprawia, że warto walczyć i marzyć.

Posłuchaj Dyrektora Muzeum Jana Ołdakowskiego ⬎

Z Dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego rozmawiała reporterka Radia Kolor, Anna Bielecka

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.