Dyrektor ZDM potwierdza: fotoradar na Grochowskiej pojawi się na przełomie marca i kwietnia

fot. ZDM

Po śmiertelnym wypadu na Grochowskiej drogowcy informowali, że fotoradar stanie tam „w ciągu kilkunastu tygodni”. Teraz Łukasz Puchalski, dyrektor ZDM potwierdził, że żółta skrzynka pojawi się przy Grochowskiej najwcześniej na przełomie marca i kwietnia.

Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, tłumaczy, że nie jest to montaż nowego urządzenia, a relokacja istniejącego. Fotoradar trafi na Pragę-Południe z mostu Poniatowskiego.

Z informacji które mamy od Policji i GDDKiA, które już wyraziły zgodę, cały proces techniczny będzie trwał koło dwóch miesięcy. To znaczy, że mieścimy się w tych tygodniach wskazanych przez prezydenta. Z całą pewnością nie będzie to luty, tylko końcówka marca, początek kwietnia – wyjaśniają Puchalski.

Wielka przebudowa w 2027 roku

Prawdziwa przebudowa czeka Grochowską w przyszłym roku. W 2027 roku ruszy generalny remont torowiska tramwajowego, który wymusi zmiany w geometrii jezdni. Kierowcy mogą spodziewać się bezkolizyjnych skrętów, zwężenia jezdni, oraz nowej sygnalizacji świetlnej.

W ramach tej przebudowy, która dotyczy torowiska i będzie realizowana przez Tramwaje Warszawskie, zostanie przebudowana sygnalizacja na tych skrzyżowaniach, to zabezpieczymy też ruch samochodów i pieszych, a także zrealizujemy wytyczne z audytu bezpieczeństwa ruchu – dodaje Tamas Dombi, dyrektor Biura Zarządzania Ruchem Drogowym.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty