Jak grać w GO? Sekrety chińskiej gry planszowej

fot. Aktywna Warszawa

Starochińska gra planszowa zdobywa coraz większą popularność na świecie, popularna jest w Korei, Japonii, teraz również w Polsce. Gra w Go to specyficzne połączenie nauki, sztuki i sportu.

Pół tysiąca osób chce nauczyć się grać w starą chińską planszówkę! Jutro o 18 (czwartek) w Pałacu Kultury i Nauki – warsztaty z gry w go. To pierwszy projekt Aktywnej Warszawy realizowany w ramach nowo powstałego Centrum Sportów Umysłowych.

Grę rozgrywa dwóch graczy na kwadratowej planszy, gracze na przemian kładą białe i czarne kamienie, w grze chodzi o to, aby otoczyć własnymi kamieniami, na pustej początkowo planszy, terytorium większego niż terytorium przeciwnika.

Gra w go uczy umiejętności analitycznych i pozytywnie wpływa na rozwój mózgu. W trakcie gry angażowane są obszary odpowiedzialne za pamięć, liczenie, planowanie i rozpoznawanie kształtów. Nauka gry w GO pozytywnie wpływa na dzieci, które kształtują swój umysł i osobowość. Uczą się przy tym szacunku do przeciwnika. Dla seniorów polecana jest, aby zachować sprawność umysłu. Gra w GO to też dobra zabawa i zdrowa rywalizacja.

Dla organizatorów frekwencja jest zaskakująca.

Zgłosiło się ponad 500 osób. Wyzwaniem logistycznym będzie odpowiednie poukładanie grup szkoleniowych, ale mamy to opracowane i będziemy to ogłaszać podczas spotkania inauguracyjnego – informuje Bartłomiej Stępień z Aktywnej Warszawy.

W ramach Centrum Sportów Umysłowych mają ruszyć także zajęcia z brydża czy szachów. 

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18:00 w Sali Ratuszowej w Pałac Kultury i Nauki Warszawa.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Aktywnej Warszawy.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.