Planetarium Centrum Nauki Kopernik znów otwarte! Powraca pełne nowości dla prawdziwych amatorów kosmosu.

fot. Centrum Nauki Kopernik

Po dziewięcio-miesięcznej przerwie wykorzystanej na modernizacje Planetarium Centrum Nauki Kopernik znów otwiera się dla odwiedzających, a dzięki nowiutkim projektorom i oprogramowaniu zobaczymy wszechświat w takich detalach, o których nam się nie śniło.

Nowe pokazy w jeszcze lepszej jakości, warto było czekać, bo dzięki modernizacji Planetarium ujrzymy takie obiekty kosmiczne, których tu jeszcze nie było. W ostatni piątek odbył pierwszy po przerwie pokaz, na którym zobaczyliśmy nowe możliwości wymienionych projektorów oraz oprogramowania na którym generowane są kosmiczne seanse. Co więc konkretnie dają te zmiany?

Sześć nowiutkich projektorów pozwalających na zobaczenie kosmosu w jeszcze lepszej jakości

Do pierwszej nowinki jaka zaskoczy stałych bywalców Planetarium, na pewno będzie jakość w jakiej zobaczymy pokazy po przerwie. Jak mówiła radiu kolor Kierowniczka Planetarium Doktor Weronika Śliwa „Pokazy wyglądają teraz jak po remasteringu”.

Nowe oprogramowanie, dzięki któremu ujrzymy najdalsze zakątki wszechświata oraz najbardziej egzotyczne obiekty kosmosu

Skoro jest już nowe oświetlenie dające jeszcze żywsze kolory, to przydałoby się również pokazać coś co pozwoli na ukazanie pełnię ich potencjału. W tym na pewno pomoże zupełnie nowe oprogramowanie pozwalające na eksplorację jeszcze większej części kosmosu. „Mamy w komputerze praktycznie cały wszechświat” – mówiła Doktor Weronika Śliwa w rozmowie z reporterem radia kolor Bartoszem Romanowskim

Dla fanów kosmosu nowe oprogramowanie będzie prawdziwą gratką, ale sami prezenterzy również nie kryją ekscytacji z powodu nowego systemu, który otrzymali. Jak mówił radiu kolor jeden z prezenterów Planetarium Centrum Nauki Kopernik Mateusz Wyszyński „Nie znam jeszcze limitów jakie daje nam nowe oprogramowanie”.

Z okazji otwarcia Planetarium do repertuaru dodano dwie nowe pozycje. Jedną z nich jest film edukacyjny dla dzieci o dinozaurach, a druga to pokaz w którym dowiemy się wszystkiego o czarnych dziurach.

fot. Centrum Nauki Kopernik

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.