Włącz radio

Słuchaj nas na 103 FM

Zadzwoń do studia: 508 999 103

Napisz do nas

Włącz radio

Studio 103

Podcasty

Auto-News 13.03.2020

W obliczu pandemii koronowirusa środki ostrożności zachowują również dealerzy samochodowi.  

Kobiece prawdy 13.03.2020

Randki online stają się coraz bardziej popularne i coraz częściej możemy trafić na oszustów.  

Sprawy Warszawy: dr Ernest Kuchar

Jakie środki bezpieczeństwa powinniśmy zachować w obliczu pandemii koronawirusaMiędzy innymi na to pytanie odpowiedział Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Auto-News 12.03.2020

Samochody elektryczne są bardzo ciche i z tego powodu bywają niebezpieczne dla przechodniów. Producenci znaleźli w tej sprawie rozwiązanie.

Sprawy Warszawy: Joanna Gospodarczyk

Zamknięte szkoły nie oznaczają przerwy w nauce. O systemie nauki w tym wyjątkowym okresie opowiedziała Joanna Gospodarczyk, dyrektorka biura edukacji w ratuszu.  

Kobiece prawdy 12.03.2020

Smutek dopada nas wszystkich. W jaki sposób radzić sobie z gorszym nastojem?  

Sprawy Warszawy: prof. Włodzimierz Gut

Koronawirus: żadnych mitów, tylko fakty! Gościem Spraw Warszawy był prof. Włodzimierz Gut, wirusolog, doradca Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Sekrety Kobiet 11.03.2020

Środowy wieczór w Radiu Kolor to czas na Kobiece Sekrety i spotkanie z Panem Doktorem Michałem Barwijukiem - Specjalistą Położnictwa i Ginekologii, Ginekologiem Plastycznym, właścicielem kliniki Medifem, z którym rozmawiamy o waginoplastyce. Co to za zabieg? Jaki wpływ ma na nasze ciało i do kogo szczególnie jest kierowany? Posłuchajcie.

Auto-News 11.03.2020

Autonomiczność samochodów wpłynie na płynniejsze poruszanie się po mieście i w przyszłości zmniejszy korki. Na czym to wszystko polega?  

Akademia Kulinarna Whirlpool 11.03.2020

W Akademii Kulinarnej Whirlpool pozostajemy w temacie nawadniania. O tym jak się dobrze nawodnić, opowiadają Cristina Catese i Milena Nosek. 

Ponad problemami: Niepłodność

W dzisiejszym programie poruszono temat niepłodności. Naszym gościem była Magdalena Kruk-Rogucka, psycholog.  

Kobiece prawdy 11.03.2020

Co należy doceniać w życiu? Na to dosyć trudne pytanie odpowiedziała Katarzyna Miller.  

Sprawy Warszawy: Ewa Rogala

Koronawirus rozprzestrzenia się w całym kraju. Jak z epidemią radzi sobie Warszawa? Odpowiada Ewa Rogala ze stołecznego ratusza. 

Kobiece prawdy 10.03.2020

Jak wyglądałby świat bez mężczyzn?

Sprawy Warszawy: Renata Markowska

Właśnie rozpoczął się sezon lęgowy ptaków. Co to oznacza w praktyce i jak powinniśmy dbać o zwierzęta w tym okresie? Odpowiedziała Renata Markowska z Ptasiego Patrolu. 

Pełna Kultura 08.03.2020

Gościem Pełnej Kultury była Anna Sołtan-Lipska, kuratorka wystawy "Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników" w Muzeum Warszawy.

Akademia Kulinarna Whirlpool 09.03.2020

Ile litrów płynów powinniśmy przyjmować w ciągu dnia? I czym możemy zastąpić zwykłą wodę? Podpowiadają Cristina Catese i Milena Nosek. 

 

BiznesKlasa 09.03.2020

Jak radzić sobie z krytyką ze strony przełożonego?  

Kobiece prawdy 09.03.2020

Jak sprawić kobiecie przyjemność? Z podpowiedzią spieszy Katarzyna Miller.  

Sprawy Warszawy: dr Bogna Kietlińska

Grodzenie osiedli przykładem "patodeweloperki". Ten temat skomentowała dr Bogna Kietlińska z Uniwersytetu Warszawskiego. 

Blondynka w podróży 08.03.2020 cz. 2

Beata Pawlikowska opowiedziała o wyprawie przez dżunglę na Vanuatu, o ludziach, których tam spotkała i podała przepis na typowe miejscowe danie, laplap. 

Blondynka w podróży 08.03.2020 cz. 1

Beata Pawlikowska opowiedziała o wyprawie przez dżunglę na Vanuatu, o ludziach, których tam spotkała i podała przepis na typowe miejscowe danie, laplap. 

Auto-News 06.03.2020

Na polskich drogach pojawiły się nowe znaki drogowe. Jakich pojazdów dotyczą?  

Akademia Kulinarna Whirlpool 06.03.2020

Czym panowie powinni uraczyć swoje panie w Dzień Kobiet?  

Kobiece prawdy 06.03.2020

Hasło "Prawo kobiet do bycia sobą" nadal obowiązuje i powinno być szeroko propagowane - uważa Katarzyna Miller. 

Sprawy Warszawy: Kalina Czwarnóg

Studio Radia Kolor odwiedziła Kalina Czwarnóg z Fundacji Ocalenie. Tematem rozmowy była kontrowersyjna deportacja 21-letniej Czeczenki. Czwarnóg odpowiedziała również na pytanie, czy w Warszawie potrafimy się integrować z uchodźcami?

Auto-News 05.03.2020

Podróż w samotności może mieć nowy wymiar - jeżeli brakuje nam towarzystwa, możemy porozmawiać... z samochodem.  

Spektakl "Czas dla nas"

Warto wierzyć w swoje marzenia i realizować np. poprzez sztukę. Fantastyczny spektakl "Czas dla nas czyli muzyka i śpiew" to muzyczna komediowa opowieść o kobietach - pięknych, zdolnych i... dojrzałych - które po latach przerwy, podczas których spełniały się rodzinnie, wracają na scenę, żeby spełniać się także artystycznie. Posłuchajcie rozmowy z niezwykłymi kobietami - Agnieszką Kowaluk, Dorotą Jaremą i Anetą Jaślar - twórczyniami spektaklu.

Kobiece prawdy 05.03.2020

5 marca to Dzień Teściowej. Skąd wzięło się stereotypowe myślenie na jej temat? 

Sprawy Warszawy: Krzysztof Strzałkowski

Wraz z uruchomieniem nowych stacji metra na Woli zmieni się układ tutejszych linii autobusowych. Po konsultacjach, ZTM przedstawił ostateczny układ tras, ale nadal budzi on wiele kontrowersji. Swoje zdanie na ten temat wyraził Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. 

Sekrety Kobiet 04.03.2020

Ruszamy z naszym nowym programem, w którym poruszymy intymne sprawy kobiet. Bez zbędnego wstydu i tabu w każdym tygodniu poruszymy inny, niezwykle ważny temat związany z kobiecym ciałem i zdrowiem. 

Auto-News 04.03.2020

Technologia samochodowa rozwija się z dnia na dzień. Już wkrótce kierowcy nie będą zajmowali się ładowaniem samochodu. Zrobi to za nich autonomiczny robot.

Ponad problemami: Uzależnienia behawioralne dzieci i młodzieży

Jak postępować w sytuacji, kiedy nasze dziecko za często sięga po telefon i rozpoznamy u niego pierwsze objawy uzależnienia od mediów?  u dziecka Między innymi na to pytanie odpowiedział Wojciech Pokój - psycholog, psychoterapeuta uzależnień. 

Akademia Kulinarna Whirlpool 04.03.2020

Kolejne warsztaty w Akademii Kulinarnej Whirlpool już 20 marca, na które zapraszają Cristina Catese i Milena Nosek. Myśl przewodnia: makaron.  

Kobiece prawdy 04.03.2020

Czy będąc w związku należy wyjawiać partnerowi wszystkie swoje sekrety?  

 

Sprawy Warszawy: Justyna Kościńska

Coraz częściej mieszkania zastępują hotele. Najem krótkoterminowy staje się jednak problemem dla okolicznych mieszkańców. Ten temat skomentowała Justyna Kościńska z Miasto Jest Nasze. 

Kobiece prawdy 03.03.2020

Mówi się, że nie należy plotkować, ale zdarza się to każdemu. A jakie zdanie na ten temat ma Katarzyna Miller?   

Sprawy Warszawy: Jarosław Modzelewski i Bartosz Wieczorek

Domy kultury "Zacisze" i "Świt" mają zostać połączone w jeden ośrodek. Z projektem nie zgadza się szereg mieszkańców i organizują protesty, o których opowiedzieli Jarosław Modzelewski ze stowarzyszenia Razem dla Targówka i Bartosz Wieczorek, animator kultury z Targówka. 

 

Pełna Kultura 01.03.2020

Filmy kobiet nie tylko dla kobiet, czyli o pierwszym festiwalu filmów dokumentalnych prezentującym twórczość kobiet HER DOCS. Gościem Pełnej Kultury była Katarzyna Korytowska, współpomysłodawczyni festiwalu.

Akademia Kulinarna Whirlpool 02.03.2020

Wiosenna dieta makaronowa. Co ugotować, aby być pełnym sił i przy okazji zrzucić kilka zbędnych kilogramów?    

BiznesKlasa 02.03.2020

Posądzenie o mobbing to bardzo poważny zarzut. Czasami, pracownicy wykorzystują go zbyt pochopnie. 

 

Kobiece prawdy 02.03.2020

Każdemu z nas zdarzyło się przeczytać się horoskop. Jedni w niego wierzą, a drudzy nie. A jakie zdanie na ten temat ma Katarzyna Miller?  

Sprawy Warszawy: dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska

"Szkoła bez hejtu" to projekt Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Z jego szczegółami zapoznała nas dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska, rektor uczelni.  

Blondynka w podróży 01.03.2020 cz. 2

Beata Pawlikowska opowiedziała między innymi o tym jak wygląda życie na Fidżi i kiedy najlepiej tam przyjechać. Dowiecie się również, które słowa języka fidżijskiego są najważniejsze. 

Blondynka w podróży 01.03.2020 cz. 1

Beata Pawlikowska opowiedziała między innymi o tym jak wygląda życie na Fidżi i kiedy najlepiej tam przyjechać. Dowiecie się również, które słowa języka fidżijskiego są najważniejsze. 

Moda Vintage - rozmowa z Martą Kalinowską i Marzeną Pokrzywińską

Moda Vintage to dobry sposób na ekologiczne odświeżenie swojej szafy. Czym właściwie jest vintage? Jak łączyć ze sobą klasyki? Czym jest Vintage Weekend? O tym w Radiu Kolor opowiadały Marta Kalinowska - stylistka oraz Marzena Pokrzywińska - modelka. 

Akademia Kulinarna Whirlpool 28.02.2020

Jak przygotować pizzę, która nie tuczy? Przepis podają Cristina Catese i Milena Nosek. 

 

Kobiece prawdy 28.02.2020

Dlaczego z natury jesteśmy uprzedzeni do pewnych rzeczy?  

Sprawy Warszawy: Mariusz Piotrowski

Koronawirus wkracza do kolejnych krajów, a przewoźnicy wstrzymują coraz więcej lotów. W którym kierunku podróż będzie utrudniona? Między innymi na to pytanie odpowiedział Mariusz Piotrowski z portalu Fl4free.  

Kobiece prawdy 27.02.2020

Nie mów mi jak mam żyć! Dlaczego lubimy doradzać innym? 

Sprawy Warszawy: Justyna Glusman

Ekologiczny kryzys w stolicy – wycinane są kolejne drzewa, a nowe recyklomaty ulegają częstym awariom. Ten temat skomentowała Justyna Glusman, koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m. st. Warszawy.   

 

Ponad problemami: bezsenność okiem psychiatry

Jak leczy się bezsenność i inne zaburzenia snu? Co jest ich przyczyną? Kiedy udać się z tym problemem do psychiatry? Jak długie jest leczenie? Czy leki nasenne uzależniają? Odpowiada lekarz Bogdan Latecki – psychiatra. 

Akademia Kulinarna Whirlpool 26.02.2020

Wiosna zbliża się wielkimi krokami i świeżość powróci do naszych kuchni. Jakie potrawy polecają Cristina Catese i Milena Nosek?   

Kobiece prawdy 26.02.2020

Pozostajemy w temacie związków. Czy warto na siłę utrzymywać relacje ze względu na dzieci?  

Sprawy Warszawy: Jan Mackiewicz i Jan Szymański

Starych drzew nie trzeba wycinać, a można je przesadzić! Takie działania na szeroką skalę prowadzi w Białołęka. W tym temacie wypowiedzieli się Jan Mackiewicz, wiceburmistrz dzielnicy oraz Jan Szymański, ogrodnik.  

Kobiece prawdy 25.02.2020

W „Kobiecych Prawdach” pozostajemy w sferze intymnej i odpowiadamy na pytanie - czy związek może być oparty tylko na seksie?

Sprawy Warszawy: Kamil Orzeł i Michał Zyga

Od marca wzrosną opłaty za śmieci. Pojawią się również wysokie kary za niesegregowanie odpadów. Ten temat skomentowali Kamil Orzeł, radny Ursynowa i Michał Zyga, radny Rembertowa.

Pełna Kultura 23.02.2020

Gościem Pełnej Kultury był Kajetan Prochyra, szef sceny muzycznej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także współkurator POLIN Music Festival, który opowiedział o tegorocznej odsłonie festiwalu.

Akademia Kulinarna Whirlpool 24.02.2020

Ostatnie dni karnawału. Jakie dania możemy z tej okazji przyrządzić? Podpowiadają Milena Nosek i Cristina Catese.

BiznesKlasa 24.02.2020

Marlena Skiba podpowiada jak powinniśmy wypoczywać. Okazuje się, że należy rozważnie planować weekendowe aktywności.   

Kobiece prawdy 24.02.2020

Czy dobry związek może istnieć bez seksu?

Sprawy Warszawy: Marek Traczyk

Studio Radia Kolor odwiedził Marek Traczyk, prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej. Tematem rozmowy był charytatywny koncert solidarności z Wuhan w związku z panującym koronawirusem, który odbędzie się 27 lutego.

Blondynka w podróży 23.02.2020 cz. 2

Beata Pawlikowska ruszyła dalej na południe kraju, na drugą nowozelandzką wyspę, która wygląda jak zupełnie inny kraj. Na Południowej Wyspie jest bardziej dziko, przygodowo i nieprzewidywalnie. Wzdłuż zachodniego wybrzeża ciągną się malownicze, głębokie fiordy pokryte ciemnozieloną, wilgotną dżunglą, a w górach lśnią turkusowe polodowcowe jeziora. Na polach pasą się owce otulone gęstym futrem.

Blondynka w podróży 23.02.2020 cz. 1

Beata Pawlikowska ruszyła dalej na południe kraju, na drugą nowozelandzką wyspę, która wygląda jak zupełnie inny kraj. Na Południowej Wyspie jest bardziej dziko, przygodowo i nieprzewidywalnie. Wzdłuż zachodniego wybrzeża ciągną się malownicze, głębokie fiordy pokryte ciemnozieloną, wilgotną dżunglą, a w górach lśnią turkusowe polodowcowe jeziora. Na polach pasą się owce otulone gęstym futrem.

Akademia Kulinarna Whirlpool 21.02.2020

Czas na kolejne warsztaty w Akademii Kulinarnej Whirlpool, na które zapraszają Milena Nosek i Cristina Catese.

Kobiece prawdy 21.02.2020

Obalamy mity pierwszej randki. Co wypada, a czego nie powinno się robić?

Sprawy Warszawy: Paweł Rabiej

Studio Radia Kolor odwiedził Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy. Wypowiedział się m.in. w temacie nowych żłobków, które pojawiają się na mapie stolicy.

Kobiece prawdy 20.02.2020

Jak rozmawiać z dzieckiem o intymności?

Sprawy Warszawy: Roman Głodowski

Na Mazowszu zostanie odstrzelonych 1500 bobrów. Decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska skomentował Roman Głodowski ze Stowarzyszenia Nasz Bóbr.

Ponad problemami: zaburzenia snu u dzieci i młodzieży

Rozmowa z mgr Paulina Mikołajczyk - psychologiem i psychologiem dziecięcym o tym jak pokonać problemy ze snem u dzieci? Co jest normą, a co zaburzeniem u dzieci i młodzieży w kontekście snu?  

Akademia Kulinarna Whirlpool 19.02.2020

Co należy jeść, aby mieć zawsze dużo energii i dobry humor?

Kobiece prawdy 19.02.2020

Homoseksualne zachowania u dzieci. Co zrobić gdy zauważamy pierwsze oznaki? W jaki sposób podjąć rozmowę?

Sprawy Warszawy: Katarzyna Ankudowicz

Pozwała miasto w sprawie smogu i wygrała. Gościem Spraw Warszawy była aktorka Katarzyna Ankudowicz.

Kobiece prawdy 18.02.2020

Kryzys wieku średniego. Jak przeżywają go kobiety, a jak mężczyźni?

Sprawy Warszawy: Agnieszka Krzyżak-Pitura

W jaki sposób poprawić bezpieczeństwo dzieci na przejściach dla pieszych? Swoje pomysły przedstawiła Agnieszka Krzyżak-Pitura z Fundacji "Rodzic w mieście".

Pełna Kultura 16.02.2020

Człowiek przebrany za piec kaflowy, a także niedźwiedź upojony gorzałką... to byli goście dawnych zabaw karnawałowych w Warszawie, o których opowiadała w Pełnej Kulturze Hanka Warszawianka.

Akademia Kulinarna Whirlpool 17.02.2020

W Akademii Kulinarnej Whirlpool przedłużamy walentynki! Jakie dania powinniśmy podać na romantycznej kolacji?

BiznesKlasa 17.02.2020

Stresujące chwile w pracy zdarzają się każdemu. Co zrobić aby było ich jak najmniej? Podpowiada Marlena Skiba.

Kobiece prawdy 17.02.2020

Zazdrość w związku nie jest zła, ale co jeżeli staje się naszą codziennością?

Sprawy Warszawy: Urszula Dragan

Gościem „Spraw Warszawy” była Urszula Dragan, społeczniczka z Mokotowa, która mówiła o sytuacji onkologii w Polsce. 

Blondynka w podróży 16.02.2020 cz. 2

Beata Pawlikowska kontynuuje podróż po Nowej Zelandii. Jakie rzeczy ją zaskoczyły i co nowego odkryła? Posłuchajcie.

Blondynka w podróży 16.02.2020 cz. 1

Beata Pawlikowska kontynuuje podróż po Nowej Zelandii. Jakie rzeczy ją zaskoczyły i co nowego odkryła? Posłuchajcie.

Sprawy Warszawy: Mateusz Durlik

Krawężniki na ulicy Miodowej stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa – skarżą się rowerzyści. Ten temat skonsultowaliśmy z Mateuszem Durlikiem, lokalnym aktywistą i redaktorem „Gazety Żoliborza”.

Kobiece prawdy 13.02.2020

Już dzisiaj wkraczamy w romantyczny nastrój i odpowiadamy na pytanie. W jaki sposób zakochać się na nowo w swoim partnerze?  

Sprawy Warszawy: dr Piotr Karwowski

Szkoła Główna Handlowa po raz kolejny okazała się największą kuźnią prezesów w Polsce. Ten sukces skomentował dr Piotr Karwowski z SGH.  

Akademia Kulinarna Whirlpool 12.02.2020

Koper włoski. Jakie ma właściwości i do jakich dań należy go dodawać?

Ponad problemami: o seksie słów kilka…

Jak wygląda życie seksualne Polaków i czy jesteśmy bardziej otwarci na rozmowy o seksie? Odpowiada mgr Krzysztof Róg - psycholog, seksuolog. 

Kobiece prawdy 12.02.2020

Czas na pytanie od słuchaczki. Czy warto spotykać się z osobą, która zbytnio nie interesuje się naszą osobą?

Sprawy Warszawy: Jarema Andrzej Rabiński

Od fachowej strony o drzewach. Jarema Andrzej Rabiński - inspektor nadzoru ds. zieleni zabytkowej wypowiedział się w temacie wycinki zieleni na Wybrzeżu Helskim.

Kobiece prawdy 11.02.2020

Kontynuacja tematów dotyczących związków. Dlaczego kobiety przyciągają do siebie ten sam typ mężczyzn?  

netgraf.pl
Request Object ( [_requested_with:protected] => [_method:protected] => GET [_protocol:protected] => HTTPS [_referrer:protected] => [_route:protected] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) [_response:protected] => Response Object ( [_status:protected] => 200 [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_cookies:protected] => Array ( ) [_protocol:protected] => HTTPS ) [_header:protected] => Http_Header Object ( [storage:ArrayObject:private] => Array ( ) ) [_body:protected] => [_directory:protected] => podcast [_controller:protected] => podcast [_action:protected] => list [_uri:protected] => podcasty/19 [_external:protected] => [_params:protected] => Array ( [page] => 19 [uri] => podcasty/19 [route] => Route Object ( [_callback:protected] => [_uri:protected] => podcasty(/) [_host:protected] => [_regex:protected] => Array ( ) [_defaults:protected] => Array ( [directory] => podcast [controller] => podcast [action] => list [page] => 1 ) [_route_regex:protected] => #^podcasty(?:/(?P[^/.,;?\n]++))?$#uD ) ) [_get:protected] => Array ( ) [_post:protected] => Array ( ) [_cookies:protected] => Array ( ) [_client:protected] => Request_Client_Internal Object ( [_previous_environment:protected] => [_cache:protected] => [_allow_private_cache:protected] => [_request_time:protected] => [_response_time:protected] => 1685457719 ) )