Powstają nowe pawilony na bazarze Wolumen. Kupcy samemu sfinansowali budowę

fot. UM Warszawa

Rozpoczęła się budowa pawilonów handlowych bazaru Wolumen na Bielanach. Dzielnica przeznaczyła na to działkę przy ul. Reymonta 5/2. Kupcy mają powrócić do nowych pawilonów do końca czerwca. Koszt całej inwestycji to około 1,5 miliona złotych.

Budowa jest w pełni finansowana przez samych kupców. WSS Społem, zarządzający częścią terenu, podjął decyzję o eksmisji kupców. W odpowiedzi władze dzielnicy zaproponowały im nową lokalizację – działkę przy ul. Reymonta 5/2, która obecnie pełni funkcję parkingu.

Według wiceburmistrza Bielan Włodzimierz Piątkowski, na miejscu do dyspozycji kupców powstanie 17 pawilonów handlowych. Bazar Wolumen funkcjonuje w tym miejscu od 15 lat. Dzierżawca terenu Grzegorz Bożyk w rozmowie z Radiem RDC podkreśla, że zrobiono wszystko, by udostępnić jak największy teren pod nowe pawilony.

— Działamy tu 15 lat na tym placu. Jest ważne, by tych kupców przenieść, bo zostali bez pracy na SPOŁEM. Mniej będzie parkingu, ale to coś za coś. Uzyskaliśmy trzy pawilony, też będziemy sprzedawać w tych pawilonach — mówi Bożyk. 

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Nowa aplikacja mobilna RadiaKolor

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.