Wydarzyło się coś ważnego?

Prezydent po spotkaniu z przedstawicielami spółki Marywilska 44. Teraz czas spotkanie z najemcami

Pożar Marywilskiej 44. fot. mł. bryg. Tomasz Fijołek, PSP

Pożar Marywilskiej 44. fot. mł. bryg. Tomasz Fijołek, PSP

Rozmowa dotyczyła przyszłości terenu pod centrum handlowym. Zdaniem prezydenta spółka potwierdziła, że chce jak najszybciej odbudować hale tak, aby kupcy mogli tam wrócić.

To dobra wiadomość dla kupców. W sieci pojawiały się plotki o możliwości sprzedaży terenu pod zabudowę deweloperską. Już wczoraj podczas spotkania z mediami prezydent zaprzeczył, żeby ktokolwiek rozważał takie plany. Po rozmowie z przedstawicielami spółki prezydent poinformował, że spółka będzie robić wszystko, aby odbudować hale. Do tego czasu miasto chce im pomóc.

W tej chwili szukamy rozwiązań tymczasowych, najpierw musimy ustalić ilu przedsiębiorców będzie mogło kontynuować swoją działalność – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Mówi się o kilku lokalizacjach m.in. w  Nadarzynie, czy na Bakalarskiej, ale jak dodaje prezydent to spółka musi przeanalizować sytuację i z konkretami przyjść do miasta.

Chciałbym się spotkać z najemcami, żeby wysłuchać ich postulatów – dodał Rafał Trzaskowski.

Prezydent Trzaskowski zapowiedział też, że jeśli będzie potrzebna pomoc psychologiczna dla kupców to miasto ją zapewni. Na razie nie wiadomo, kiedy może ruszyć odbudowa hali i ile potrwa, wciąż na miejscu prowadzone są czynności.

Udostępnij ten artykuł!

Najnowsze podcasty

Daj nam znać!

Coś ciekawego wydarzyło się w Warszawie lub okolicach? 
Warto nagłośnić ciekawą inicjatywę? Może urzędnicy się nie popisali? 

Poinformuj o tym dziennikarzy Radia Kolor! 
Z przyjemnością zajmiemy się Twoim tematem.
W razie potrzeby – gwarantujemy anonimowość.